W sobotę w Warszawie odbędzie się kongres PSL, na którym zostanie wybrany prezes Stronnictwa, Rada Naczelna i jej przewodniczący, Główny Sąd Koleżeński oraz Główna Komisja Rewizyjna. Na szefa partii ponownie wystartuje Władysław Kosiniak-Kamysz; jego kontrkandydatem będzie poseł Stefan Krajewski.

 

Kongres będzie obradował w sobotę od godz. 11. w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Center przy ul. Skalnicowej 21 w Warszawie.

Kosiniak-Kamysz już w maju informując o kongresie zapowiedział swój ponowny start na szefa ugrupowania.

Stefan Krajewski o tym, że będzie kontrkandydatem Kosiniaka-Kamysza w walce o fotel prezesa Stronnictwa poinformował w czwartek.

 

Władysław Kosiniak-Kamysz: Tu jest ruch ludowy, tu bije serce Polski

 

Przemawiając na początku spotkania, lider PSL przypomniał o wartościach, którymi kierują się członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Ostatnie lata to czas ciężkiej próby bycia ludowcem, czas próby charakteru i naszych zasad - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

  • Tutaj są wszyscy ci, którzy nie ulegli pokusie, nie poszli za łatwym zarobkiem, nie skusili się na frukta władzy - dodał.
  • Są w chwilach formacji różne momenty, partie powstają i znikają, ale wytrwaliśmy w tej próbie i stoimy. Ustaliśmy i stoimy od 125 lat, jako jedyne w Polsce stronnictwo, które nie zmieniło nazwy. Pod tym samym sztandarem i symbolem, z "Rotą" na ustach, z zieloną koniczyną w sercu. Z tym wszystkim co jest emanacją prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, z wielkim stronnictwem, z wielkim PSL-em - mówił dalej polityk.
TPL_BACKTOTOP